تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی

گواهینامه رانندگی بین المللی به شما این حق را می دهد که با گواهینامه رانندگی خود به شرط تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی می توانید ...


گواهینامه رانندگی بین المللی به شما این حق را می دهد که با گواهینامه رانندگی خود به شرط تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی می توانید در کشورهای خارج از ایران رانندگی کنید . این بدان معناست که اگر به کشوری خارج از ایران سفر می کنید و می خواهید ماشین اجاره کنید و یا رانندگی کنید و یا با ماشین شخصی خود سفر کنید ، به گواهینامه رانندگی بین المللی نیاز دارید .

تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی

تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی گواهی می دهد که شما یک راننده صلاحیت قانونی هستید و به شما اجازه می دهد در بیش از چندین کشور مجاز در سراسر جهان رانندگی کنید . این دفترچه حاوی نام، عکس و اطلاعات شخصی شما به چند زبان رایج در جهان است ، همچنین اطلاعاتی در مورد زمان صدور دفترچه اصلی شما و وسایل نقلیه ای که می توانید با آن رانندگی کنید . لازم است بدانید که گواهینامه رانندگی بین المللی یک مدرک هویتی رسمی نیست و نمی تواند به عنوان جایگزین گواهینامه رانندگی استفاده شود ، بلکه تنها به عنوان ترجمه یا تایید اصالت است. بنابراین همیشه باید گواهینامه رانندگی اصلی خود را همراه داشته باشید . برخی از کشورها ، آژانس های کرایه اتومبیل ، شرکت های بیمه و یا مقامات ترافیک جاده ای ممکن است زمانی که شما در خارج از کشور هستید از شما درخواست کنند تا مجوز رانندگی بین المللی شما را ببینند ، بنابراین بهتر است همیشه آن را همراه خود داشته باشید . از طرف دیگر، بسیار مهم است که همیشه در صورت درخواست ، گواهینامه اصلی خود را همراه با گواهینامه بین المللی رانندگی همراه داشته باشید و نشان دهید . گرفتن گواهینامه بین المللی یا تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی کار چندان سختی نیست شما میتوانید با طی کردن چند مرحله اداری این کار را انجام دهید .

گواهینامه رانندگی در خارج از کشور
گواهینامه رانندگی در خارج از کشور: با توجه به قوانین کشورها، افراد غیر ترک مقیم آن میتوانند تا شش ماه با گواهینامه بین المللی رانندگی کنند.

فرآیند تبدیل گواهینامه رانندگی خارجی

این توسط سازمان ملل متحد تحت کنوانسیون ترافیک جاده ای تصویب شده است که رانندگی در کشور های دیگر  و همچنین گرفتن گواهینامه بین المللی برای رانندگی در سایر کشور شرایط و قوانین خاص خود را دارد . با رعایت این شرایط ، می توانید با خیال راحت از گواهینامه رانندگی خود استفاده کنید . شما باید برای فرآیند تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی وقت بگیرید . همچنین می توانید اطلاعات عمومی بیشتری در مورد دریافت گواهینامه رانندگی جدید در آنجا پیدا کنید . اگر نیاز به صدور گواهینامه بین المللی رانندگی در تبریز دارید میتوانید از مجموعه هایی که این مجوز را ارائه می دهند در ارتباط باشید یکی از خدمات تبریز کاپوتاژ ارائه گواهینامه بین المللی می باشد . برای دریافت گواهینامه بین‌ المللی به مدارک زیر نیاز دارید :

  • اصل و کپی گواهینامه رانندگی ملی
  • یک قطعه عکس 4×3 تمام رخ با حفظ شئونات اسلامی
  • اصل گواهینامه بین المللی قبلی ( در صورت وجود و داشتن اعتبار )
  • اصل و کپی گذرنامه معتبر( صفحه اول )
  • تکمیل فرم درخواست گواهینامه
  • پرداخت هزینه‌ های لازم برای صدور گواهینامه ، مجوز عبور و…
  • در صورت حضور وکیل ، علاوه بر مدارک بالا بایستی اطلاعات هویتی وکیل فرد نیز به عنوان فرد دریافت‌ کننده گواهینامه ارائه گردد .

گرفتن گواهینامه رانندگی بین المللی

گواهینامه رانندگی بین المللی رایج ترین گواهینامه رانندگی است که توسط کشورهای سراسر جهان صادر می شود . گواهینامه رانندگی بین المللی یک گواهینامه رانندگی استاندارد است که به دارنده آن اجازه می دهد تا به طور قانونی در هر کشور یا کشوری که این قرارداد بین المللی را امضا کرده است رانندگی کند. گواهینامه ایرانی به بین المللی توسط همه کشورها به رسمیت شناخته شده و پذیرفته شده است. به طور رسمی مجوز رانندگی بین المللی ( IDP ) نامیده می شود که موانع زبانی بین شهروندان و اتباع خارجی را اصلاح می کند . اگر گواهینامه رانندگی شما به زبان انگلیسی یا زبانی که برای شهروندان کشور قابل تشخیص نباشد، ترجمه می کند . هزینه فرآیند تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی هر سال تغییر می کند. اگر کشوری که در آن گواهینامه رانندگی خود را دریافت کرده اید برای فرآیند تبدیل گواهینامه ایرانی به بین المللی مناسب نیست، باید با ثبت نام در آموزشگاه رانندگی ، گواهینامه رانندگی را از ابتدا دریافت کنید .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *