شرایط کاپوتاژ خودرو

شرایط کاپوتاژ خودرو : بعضی از افراد به این علاقه مند هستند که با وسیله نقلیه شخصی خود سفر کنند برای سفر به خارج از کشور با ماشین شخصی ...


بعضی از افراد به این علاقه مند هستند که با وسیله نقلیه شخصی خود سفر کنند برای سفر به خارج از کشور با ماشین شخصی نیاز است که پلاک ماشین بین المللی باشد و از مجموعه های کانون جهانگردی و اداره گمرک که در این زمینه فعالیت دارند مجوزی به نام کاپوتاژ خودرو تهیه کنید . در ادامه مطلب شرایط کاپوتاژ خودرو و مدارک مورد نیاز برای طی این مراحل را بیان می کنیم .

شرایط کاپوتاژ خودرو

از آنجایی که بیشتر افراد به سفر زمینی بیشتر از سفر های هوایی و ریلی علاقه دارند و سفر با خودرو شخصی خود را جذاب تر و پر هیجان تر می دانند و بیشتر علاقه دارند با ماشین خود بدون محدیدت زمانی و مکانی به گردش بروند یا جدا از آن سفر با خودرو شخصی را ارزان تر از انواع سفر ها تصور می کنند . بنابراین اگر قرار بر این باشد که با ماشین شخصی خود به سفر های خارج از کشور بروید نیاز به فراهم کردن شرایط کاپوتاژ خود را دارید به این منظور که باید پلاک بین المللی و مجوز کاپوتاژ خودرو داشته باشید . منظور از کاپوتاژ کردن خودرو در دست داشتن مجوز خروج از کشور با خودرو شخصی است که این مجوز بسته به نوع انتخابی شما میتوانید مجوز سه ماهه یا یک ساله درفات کنید که فقط هزینه های آن ها با هم فرق دارد. اگر بخواهیم شرایط کاپوتاژ خودرو را بیان کنیم برای طی کردن مراحل ابتدا باید به اداره گمرک یا مراکزی که این خدمات را ارائه می دهند مراجعه کنید و مدارک لازمه را ارائه دهید که بعد از این مراحل با قرار دادن خودروی بدون بار اضافی روی باسکول، خودرو وزن می شود که پس از آن می توانید به ادامه کار های اداری بپردازید . برای دریافت پلاک خودرو بین المللی نیز نیاز دارید چندین مراحل را طی کنید .ابتدا باید خودرو را کاپوتاژ کنید در مراحل بعدی نیاز است که گواهینامه بین المللی دریافت کنید در مراحله آخر نیاز است که پلاک بین المللی را دریافت کنید .

شرایط کاپوتاژ خودرو
کاپوتاژ خودرو در تبریز : کاپوتاژ کردن خودرو یعنی مجوز خروج خودرو از کشور به مدت یک سال. دریافت این مجوز از راه اداره گمرک انجام می شود.

 

مدارک لازم برای کاپوتاژ خودرو

کاپوتاژ کردن پلاک خودرو شرایط خاص خود را دارد داشتن پلاک بین المللی و شرایط کاپوتاژ خودرو برای مسافرت زمینی با خودروی شخصی به خارج از کشور از موارد مهم سفر محسوب می شود . اگر خودرو خود را کاپوتاژ کنید و پلاک بین المللی داشته باشید مجوز خروج از کشور با خودرو شخصی را هم در دست خواهید داشت بنابر این با داشتن شرایط کاپوتاژ خودرو و گواهینامه بین المللی میتوانید به طور زمینی به سفر های خارج از کشور بپردازید. همانطور که در پیش گفتیم برای کاپوتاژ کردن خودرو در دست داشتن برخی مدارک الزامی است که در این بخش لیست این مدارک را برای شما بیان می کنیم :

  • برگ مالکیت خودرو که همان برگ سبز خودرو است
  • کارت ماشین مد نظر
  • پاسپورت و شناسنامه فرد مالک
  • کارت ماشین
  • گواهینامه ملی
  • بیمه نامه خودرو
  • عکس ۳ * ۴
  • گذرنامه
  • به همراه خودروی شخصی که قصد کاپوتاژ آن دارید

شرایط لازم برای دریافت پلاک بین المللی

بعد از کاپوتاژ کردن خودرو به مرحله دریافت گواهینامه که یکی از شرایط کاپوتاژ خودرو محسوب می شود ، می رسید. در نظر داشته باشید که بدون گواهینامه بین المللی رانندگی در خارج از کشور امکان پذیر نیست و حتما قبل از سفر با خودرو شخصی به دریافت آن اقدام کنید شما می توانید از طریق سایت کانون جهانگردی و اتومبیلرانی با در دست داشتن مدارک مورد نیاز و پرداخت مبلغ آن به صورت هفت روزه و از طریق پست، گواهینامه بین المللی خود را دریافت نمایید و یا می توانید به صورت حضوری به نماینگی های کانون جهانگردی مراجعه نمایید . همچنین پس از گواهینامه، شما باید کارت خودرو و پلاک بین المللی نیز دریافت کنید. کانون جهانگردی و اتمبیلرانی با نمایندگی فتحی مجموعه ای است که موارد مورد نیاز برای سفر های خارجی با خودرو شخصی را برای شما صادر می کند . در ادامه لیستی از مدارک مورد نیاز برای دریافت پلاک بین المللی را بیان می کنیم که این مدارک شامل : اصل گواهینامه ، عکس 4*3 ، اصل گواهینامه بین المللی (اگر هنوز اعتبار دارد) ، پاسپورت ، تکمیل فرم های مورد نیاز و در آخر پرداخت هزینه های مربوطه است .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *