صدور بیمه ترکیه در مشهد

صدور بیمه ترکیه در مشهد


صدور بیمه ترکیه در مشهد

بیمه شخص ثالث، برای تمام دارندگان وسایل نقلیه زمینی اجباری می باشد. طبق قانون بیمه مرکزی، خسارات جانی و مالی مالک وسیله نقلیه ای که تحت پوشش بیمه شخص ثالث باشد، بر عهده ی شرکت بیمه‌ گر او خواهد بود. جهت صدور بیمه شخص ثالث ترکیه در مشهد می توانید به کانون جهانگردی نمایندگی فتحی تبریز مراجعه فرمایید یا با مراجعه به سایت تبریز کاپوتاژ می توانید با ما در ارتباط باشید.

به عبارت دیگر، تمامی اشخاصی كه در یك حادثه تصادف، زیان مالی و جانی می بینند، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار خواهند گرفت. این بیمه هزینه های مربوط به درمان، فوت و خسارات وارد شده به اموال را جبران می كند.

در بیمه شخص ثالث، مالک وسیله نقلیه شخص اول به شمار می آید كه در اكثر بیمه نامه ها تحت عنوان بیمه گزار می شناسند. شخص ثانی شركت بیمه است كه متعهد به جبران هزینه ها طبق قرارداد است كه در بیمه نامه با عنوان بیمه گر درج می گردد. و در نهایت شخص ثالث، فرد زیان دیده در حوادث رانندگی است.

به عبارت دیگر، منظور از اشخاص ثالث کلیه سرنشینان مجاز وسیله نقلیه بیمه شده هست.

در قانون جدید بیمه شخص ثالث، راننده مقصر حادثه دیده هم تحت پوشش های بیمه اجباری وسایل نقلیه یعنی پوشش های بیمه ثالث قرار می گیرد.

برای سفر زمینی  با ماشین شخصی به ترکیه، باید چند کار مهم توسط مالک خودرو انجام شود. از جمله کاپوتاژ ماشین، تهیه گواهینامه بین‌المللی، کارت ماشین بین المللی، تهیه پلاک ترانزیت، تهیه بیمه ماشین در ترکیه،‌ تهیه بیمه مسافرتی و …  که در ادامه نیم نگاهی به همه مراحل گفته شده خواهیم داشت. جهت صدور بیمه ترکیه در مشهد می توانید به کانون جهانگردی نمایندگی فتحی تبریز مراجعه فرمایید یا با مراجعه به سایت تبریز کاپوتاژ می توانید با ما در ارتباط باشید. در ادامه مقاله در مورد بیمه مسافرتی، صدور بیمه ترکیه در مشهد یا انواع بیمه در ترکیه بیشتر توضیح می دهیم.

صدور بیمه ترکیه در مشهد

پوشش های بیمه شخص ثالث

بیمه شخص ثالث دو نوع خسارات مالی و جانی یا خسارات بدنی شخص ثالث را تحت پوشش قرار می دهد. بیمه گر متعهد به پرداخت حداکثر پوشش بیمه شخص ثالث اتومبیل برای جبران خسارت های جانی و مالی مطابق حداکثر تعهدات توافقی در بیمه نامه شخص ثالث است.

خسارت مالی: خسارت هایی كه به اموال اشخاص ثالث وارد می گردد مانند تصادف و خسارت به خودروی ثالث. چنین خسارت هایی، زیان مادی شخص ثالث دارنده وسیله نقلیه موضوع بیمه را شامل می شود.

خسارت بدنی: خسارت های جانی به اشخاص ثالث مانند: فوت، نقص عضو و هزینه های درمان پزشکی ناشی از حادثه باشد. خسارت بدنی پرداختی یا ارش به نوعی از دیه می گویند که مقدار آن در شرع مقدس تعیین نشده باشد. این خسارت ها صدماتی مانند: شکستگی، نقص عضو، ازکارافتادگی جزئی یا کلی، دیه فوت و هزینه معالجه اشخاص ثالث در اثر حوادث را شامل می شود.

پوشش حوادث راننده: خسارت جانی راننده مقصر آسیب دیده به‌شرط داشتن گواهینامه معتبر و مرتبط با خودرو، تحت پوشش بیمه شخص ثالث قرار می گیرد. خسارت خودروی راننده مقصر با بیمه بدنه قابل جبران می باشد.

جهت ارائه بیمه ترکیه در تبریز می توانید به کانون جهانگردی نمایندگی فتحی تبریز مراجعه فرمایید یا با مراجعه به سایت تبریز کاپوتاژ می توانید با ما در ارتباط باشید.

کاربری خودرو

کاربری خودرو به شرکت های بیمه نشان میدهد که ریسک احتمالی ماشین بیمه گزار برای بیمه گر چقدر می باشد. خودروهایی نظیر تاکسی ها یا خودروهای آموزش رانندگی به دلیل نوع کاربری بیشتر در معرض حوادث رانندگی قرار دارند. ازاین‌ رو، بیمه گزاران این خودروها، باید حق بیمه شخص ثالث بیشتری پرداخت کنند. کاربری هایی که باعث افزایش حق بیمه شخص ثالث می گردند:

 • آمبولانس
 • آتش‌نشانی
 • تاکسی درون شهری و برون شهری
 • بارکش
 • کاربری صنعتی

جریمه دیرکرد بیمه‌‍ شخص ثالث

دیرکرد در تمدید بیمه شخص ثالث جریمه دیرکرد و افزایش قیمت بیمه شخص ثالث را در پی دارد. جریمه دیرکرد به صورت روزشمار محاسبه می گردد. اگر مدت اعتبار بیمه نامه شخص ثالث منقضی شود و خسارت مالی یا جانی رخ دهد، بیمه‌گر تعهدی در برابر پرداخت خسارت ندارد. بنابراین، مالک خودرو یا وسیله نقلیه زمینی باید خسارت را پرداخت نماید. جریمه ی دیرکرد بیمه شخص ثالث به صورت زیر محاسبه می گردد:

مالک باید به ازای هر روز دیرکرد، معادل تقسیم حق بیمه کامل بدون تخفیف یک سال خودرو بر تعداد متعارف روزهای سال یعنی ۳۶۵ روز پرداخت کند.

میزان پوشش مالی بیمه ثالث

هر سال، کمترین و بیشترین میزان پوشش مالی بیمه های شخص ثالث ماشین از جانب بیمه مرکزی معین می شود؛ اما بیمه‌گزار می تواند با پرداخت حق بیمه بیشتر، پوشش مالی بیشتری دریافت نماید.

حداقل پوشش مالی بیمه شخص ثالث که در سال 1402 توسط بیمه مرکزی تعیین شده معادل 30 میلیون تومان است. حداکثر پوشش مالی این بیمه نامه باید 600 میلیون تومان باشد. مثلا با خرید بیمه شخص ثالث ایران می توانید از حداکثر پوشش مالی بیمه شخص ثالث برخوردار شوید.

بیمه مسافرتی چیست؟

مسافرت خارج از کشور برای همه خوشایند است اما ممکن است حوادث و اتفاقاتی پیش بیاید که همه خوشی‌های سفر را از بین ببرد. گم شدن مدارک در سفر، تاخیر در پرواز، حتی هزینه درمان بعضی از بیماری های ساده مثل سرماخوردگی، و درد دندان می تواند هزینه و دردسر زیادی برای شما داشته باشد. برای همین خرید بیمه مسافرتی می تواند دلگرمی و آرامش خاطری باشد برای هر مسافر باشد.

پوشش‌های بیمه مسافرتی

در واقع خساراتی که ممکن است در طول سفر برای شما بیافتد و شرکت بیمه هزینه های خسارتی شما را پرداخت می کند، به عنوان پوشش های بیمه مسافرتی می باشند. این پوشش ها با توجه به نوع حادثه، شرکت بیمه خدمات بیمه ای متفاوتی را ارائه می کند. در زمان خرید بیمه مسافرتی پوشش های بیمه مسافرتی را در شرکت های مختلف بررسی کرده و خریداری کنید چرا که ممکن است در شرکت های مختلف بیمه پوشش های متفاوتی ارائه شود. پوشش‌های بیمه مسافرتی عبارتند از:

صدور بیمه ترکیه در مشهد

 •  هزینه تحویل دارو
 •  حواله تضمینی وجه نقد
 •  پوشش تاخیر در حرکت
 •  تاخیر در رسیدن چمدان ها
 •  هزینه های فوری دندان پزشکی
 •  پیگیری و پرداخت هزینه برای مسائل حقوقی
 •  گم شدن و یا به سرقت رفتن مدارک شناسایی
 • بازگرداندن جسد  مسافر بیمه شده به ایران در صورت فوت
 •  هزینه های پزشکی و بستري در بیمارستان در خارج از کشور
 •  بازگشت اعضای درجه یک خانواده به همراه مسافر بیمه شده
 •  سفر اضطراری یکی اعضای درجه یک خانواده مسافر بیمه شده
 • هزینه بازگشت به کشور به علت فوت یکی از اعضای نزدیک خانواده
 • جابجایی و یا بازگرداندن مسافر (بیمه شده) به کشور محل اقامت در طول سفر بر اثر حادثه و یا بیماری

بیمه برای سفر به ترکیه

علاوه بر بیمه خودرو، داشتن بیمه مسافرتی برای همه افرادی که عازم سفر به ترکیه هستند می‌تواند آرامش خاطری برای سفرشان باشد. تهیه بیمه مسافرتی برای شما هزینه  چندانی نداشته و با پرداخت مبلغی حدود ۱۰ هزار تومان می‌توانید از این بیمه نامه برای پرداخت خسارات اتفاق افتاده در سفر از قبیل بیماری ناگهانی، دندان درد، تصادف ، بستری در بیمارستان، گم شدن چمدان و  و سایل و … استفاده کنید. شما می‌توانید صدور بیمه ترکیه در مشهد را با مراجعه به کانون جهانگردی نمایندگی فتحی تبریز در اختیار داشته باشید. جهت ارتباط با ما کلیک کنید.

کلیه حقوق برای تبریز کاپوتاژ محفوظ است. توسعه و طراحی سایت در تبریز وب سایت، بهینه سازی و سئو سایت در تبریز سئو

پوشش بیمه های درمانی در ترکیه

بیمه های درمانی ترکیه کلیه هزینه های مربوط به مراجعه سرپایی آزمایش، ویزیت و داروها را شامل می گردد. در زمان بستری شدن و انجام عمل و درمان نیز هزینه‌ها در بیمارستان‌های دولتی به‌عهده دولت است. در صورتی که فرد بیمار در بیمارستان های خصوصی بستری شده باشد می تواند از بیمه های تکمیلی و خصوصی طرف قرارداد با این بیمارستان ها استفاده کنید.

جهت صدور بیمه ترکیه در مشهد می توانید به کانون جهانگردی نمایندگی فتحی تبریز مراجعه فرمایید یا با مراجعه به سایت تبریز کاپوتاژ می توانید با ما در ارتباط باشید.

هزینه‌های اضافی درمان نیز طبق دستورالعمل‌های خاصی قابل پوشش از جانب دولت است.

البته افرادی که طبق مقررات قانون ماده 1005، حقوق بازنشستگی و بازنشستگی معلولیت جنگی دریافت می‌کنند از این قائده مستثنی هستند.

صدور بیمه ترکیه در مشهد
صدور بیمه ترکیه در مشهد

شرایط اصلی بیمه درمان عمومی

این بیمه هر بیماری و موردی که در بیمه نامه ذکر شده را شامل می گردد و در صورت صدمات در اثر تصادف، امکان درمان و دریافت غرامت تا میزان درج شده در بیمه نامه را دارا می باشد. بر این اساس و بر مبنای تعهدات بیمه‌گر،  پرداخت مابه التفاوت هزینه های درمان که بین 10 تا 40 درصد از مبلغ هزینه های درمان را شامل می گردد نیز بر عهده بیمه‌گزار است.

در زمان بروز تصادف و صدمات جانی، در صورتیکه گزارش پلیس مقصر نبودن فرد صدمه دیده را تایید نماید نیز کلیه هزینه‌های درمان به عهده بیمه‌گر خواهد بود.

همچنین هزینه‌های اورژانس، آمبولانس و آتش نشانی نیز در ترکیه رایگان است.

جهت صدور بیمه ترکیه در مشهد می توانید به کانون جهانگردی نمایندگی فتحی تبریز مراجعه فرمایید یا با مراجعه به سایت تبریز کاپوتاژ می توانید با ما در ارتباط باشید.

بیمه خدمات درمانی تکمیلی در ترکیه

همانطور که قبلا گفته شد کسانی که تحت پوشش انواع مختلف بیمه ترکیه هستند بسته به نوع بیمه درصدی از هزینه‌ها را باید خودشان تقبل کنند و همچنین برخی هزینه‌ها نیز تحت این پوشش بیمه‌ای نیستند. در نتیجه استفاده از بیمه تکمیلی می‌تواند گزینه مناسبی برای پوشش کامل بیمه‌ای باشد.

بیمه تکمیلی به افرادی که تحت پوشش سازمان تأمین اجتماعی هستند این امکان را می‌دهد تا بدون پرداخت هزینه‌های اضافی، خدمات معاینه، آزمایشات و درمان را در بیمارستان های خصوصی طرف قرارداد با بیمه دریافت نمایند.

پوشش‌های درمانی بیمه تکمیلی به‌طور کلی شامل موارد زیر می‌شود:

 • شرایط لازم برای حین و پس از عمل جراحی
 • آی سی یو
 • اتاق اختصاصی بیمار، وعده‌های غذایی و هزینه‌های همراه
 • اندام مصنوعی
 • عرضه دستگاه‌های پزشکی یا داروها
 • شیمی درمانی
 • رادیوتراپی
 • دیالیز

پوشش‌های سرپایی نیز شامل موارد مشابه زیر می‌شود:

 • تست‌ها و چک آپ‌های معمول
 • معاینه
 • درمانی فیزیکی
 • واکسن، پانسمان، شکستگی و سایر موارد

شرکت‌هایی که این نوع بیمه‌ها را ارائه می‌دهند نیز مختلف هستند و پوشش‌های بیمه‌ای متنوعی دارند. بسته به اینکه با چه بیمارستان‌هایی قرارداد داشته باشند و چه امکاناتی را پوشش دهند نیز ممکن است تعرفه حق بیمه متفاوتی داشته باشند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *